Zaloguj się | Koszyk: 0 szt. 0,00 zł

Nawilżacze powietrza

Nawilżacz powietrza pozwala utrzymać odpowiedni poziom wilgotności (45-55%) w pomieszczeniach zamkniętych. Urządzenie to jest przydatne zwłaszcza w okresie grzewczym. Suche powietrze wpływa bowiem na osłabienie układu odpornościowego i przyczynia się do rozwoju infekcji dróg oddechowych, przez co pojawia się kaszel, katar i ogólne złe samopoczucie. Ponadto pogorszeniu ulega również kondycja naszej cery.
Wśród nawilżaczy powietrza należy wyróżnić modele:

? tradycyjne - występują w formie ceramicznej nakładki na kaloryfer, najmniej wydajne,
? ultradźwiękowe - za pomocą ultradźwięków rozbijają cząstki powietrza na mgiełkę, wytworzona w ten sposób para może być chłodna bądź ciepła. Dla ludzi ich praca jest praktycznie bezgłośna, jednak dla zwierząt mogą być uciążliwe - czworonogi słyszą fale ultradźwiękowe,
? ewaporacyjne - pochłaniają powietrze z pomieszczenia, nawilżają je, a następnie wypuszczają na zewnątrz w postaci chłodnej mgiełki,
? parowe - są napełniane wodą, którą podgrzewają, tworząc ciepłą parą wylatującą na zewnątrz.

Istotne parametry nawilżaczy powietrza

Przeglądając oferty nawilżaczy powietrza, warto zwrócić uwagę na wydajność parowania podawaną w ml/h lub l/24 h i maksymalną powierzchnię nawilżania liczoną zazwyczaj w m2. Istotnym parametrem jest także moc urządzenia. Najmniej prądu zużywają modele ewaporacyjne (20-50 W). Jeżeli decydują się Państwo na nawilżacze o większym poborze mocy, to warto by były one wyposażone w higrometr kontrolujący wilgotność w pomieszczeniu. Przydatną funkcją może być też jonizacja, inhalacja czy aromaterapia. Ciekawym rozwiązaniem jest również nawilżacz z osuszaczem powietrza w jednym.

Mają Państwo pytania dotyczące produktów z naszej oferty? Zapraszamy do kontaktu z biurem obsługi w Warszawie lub Poznaniu.