Zaloguj się | Koszyk: 0 szt. 0,00 zł

Niszczarki dokumentów

Niszczarki dokumentów przeznaczone do domu lub małych biur, w których utylizacji ulega głównie bieżąca korespondencja, rachunki czy wyciągi bankowe powinny być w stanie zniszczyć od kilku do kilkunastu arkuszy papieru jednocześnie. Większej wydajności wymaga się od urządzeń wykorzystywanych w średnich firmach, z których korzysta co najmniej kilka osób dziennie. Do takich miejsc poleca się niszczarki tnące 20-40 arkuszy na raz. Jednak na rynku dostępne są urządzenia o jeszcze większej wydajności, zdolne do automatycznego cięcia ponad 500 kartek w ciągu zaledwie kilkunastu minut. Stanowią rozwiązanie idealne np. do korporacji. Za przykład można podać tu niszczarkę Fellowes z serii AUTOMAX 550C.

Podczas wyboru tego typu urządzeń pod uwagę należy wziąć również zdolność niszczenia innych materiałów niż papier, w tym np. plastikowych kart, płyt CD czy zszywek. Ponadto istotny jest także poziom bezpieczeństwa niszczonych dokumentów lub nośników danych, określony w 7-stopniowej skali przez normę ISO/IEC 21964 (wcześniej DIN 66399). Jej wymogi spełnia każda oferowana przez nas niszczarka Rexel, Fellowes, HSM, Ideal i czy Dahle.

Niszczarki HSM

Niszczarki marki HSM to urządzenia niemieckiego producenta, wyposażone w elementy ze stali hartowanej. Państwa uwadze polecamy m.in. serię Securio B24 spełniającą stopień bezpieczeństwa P-4 (ścinki 4,5 x 30 mm) i posiadającą dożywotnią gwarancją na noże tnące. Alternatywnym rozwiązaniem może być niszczarka HSM model B32, idealna dla firmy o 8-osobowym składzie. Tnie do 16 arkuszy jednorazowo i może być wyposażona w system automatycznego oliwienia. Jeżeli natomiast szukają Państwo czegoś o większej wydajności, to polecamy model B34, który posiada duży 100-litrowy pojemnik i może ciąć do 21 kartek na raz.

Niszczarki Ideal i Dahle

Niszczarki Ideal to urządzenia przeznaczone typowo do biznesu. Ich zaletą jest wydajność, oszczędny tryb pracy i wysoki poziom zautomatyzowania. Przykładowo niszczarka Ideal z serii 2503cc została wyposażona w automatyczny rewers papieru na wypadek zacięcia oraz w funkcję START/STOP sterowaną za pomocą fotokomórki. Jej dodatkową zaletą jest praktycznie bezgłośna praca silnika. Z czystym sumieniem możemy Państwu polecić również niszczarki Dahle wyróżniające się m.in. kompozytowymi nożami MHP, które nie wymagają oliwienia. W modelach takich jak 410 czy 406 głowica tnąca została osadzona na gumowych poduszkach, co zapewnia cichy tryb pracy urządzenia. Niszczarki Dahle dostępne są także w wersji AIR z filtrem mikropyłków.